Hello world!

Kod PHP: <?php echo 'Hello world!';

Witaj świecie! Dokładnie tak, pierwszy wpis na blogu programisty nie mógł zacząć się inaczej. Miło mi powitać Cię w moich skromnych internetowych progach. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.

O mnie

Na początek chyba wypadałoby powiedzieć kilka słów o sobie. Jestem programistą z kilkuletnim stażem. Zajmuję się głównie PHP, ale interesuje mnie szeroko pojęty web development (strony internetowe). Zdarza się więc pisanie w HTML, CSS czy JavaScript, pojawiają się również kwestie administracji systemami i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc lubie wszystko, co związane z nowymi technologiami.

Prowadzę własny kurs PHPDevs, gdzie staram się od podstaw uczyć programowania w - a jakżeby inaczej - PHP. Jest to darmowy przewodnik w formie pisanej, zawiera na ten moment głównie podstawy, ale z moimi komentarzami i rzeczami, które wg mnie powinno się wiedzieć. Jeśli jeszcze go nie czytałeś, to zapraszam. Ponadto administruję forum informatycznym Forum Pasja Informatyki. Mam przyjemność opiekować się tą społecznością, ale także zwyczajnie pomagać innym w ich problemach.

Więcej: O mnie

O blogu

Niniejsza strona istnieje już od dawna, ale postanowiłem ją nieco rozbudować, dodając dłuższe treści oraz właśnie bloga. Zbierałem się do tego dłuższy czas i w końcu się udało. Chciałbym poruszać tutaj różne tematy, głównie te informatyczne, ale czasem może wrzucę coś zupełnie offtopowego. W końcu nie samym komputerem człowiek żyje :) Jak wyjdzie, to się dopiero okaże w praktyce, ale pomysłów jest wiele. Chętnie też przeczytam Twoje propozycje - może jest coś, co chciałbyś, abym poruszył?

Technicznie serwis zrealizowany jest w PHP (szok, nie?) w postaci małej własnej aplikacji, stworzonej we frameworku Symfony. Kod możesz podejrzeć na GitHubie. Prawdopodobnie nie jest to najbardziej zaawansowana aplikacja na świecie i pewnie coś dałoby się napisać lepiej, ale po prostu działa. Czyli robi to, na czym na początek zależało mi najbardziej. Często mam problem z dążeniem do ideału od samego początku, a to prosta pułapka do tego, aby nie zrobić nic. To może jednak dobry temat na całkowicie osobny wpis.

Pozostaje jeszcze kwestia kolejnych publikacji. Nie chciałbym narzucać sobie żadnego sztywnego celu, aby nie pisać na siłę, bo przecież nie w tym rzecz. Po cichu mogę powiedzieć, że założenie w głowie mam takie, aby publikować tu na dobry początek co dwa tygodnie - w jednym tygodniu coś na blogu, w drugim tygodniu treści na PHPDevs, o tak na zmianę.


Koniecznie zaobserwuj, polub czy dodaj do RSS, aby dostawać informacje o nowościach. Jeśli masz jakieś uwagi czy pomysły, to zapraszam do zostawienia komentarza.

Komentarze